Cabrinha FX 2022

Cabrinha FX

ROZMIARY: 7, 9, 11, 13m

Kiteloopy, freestyle i hangtime – to wszystko idealnie wychodzi na latawcu Cabrinha FX 2022

Nowy FX 2022 jest jednakowo latawcem do dynamicznych wysokich lotów oraz trików z krawędzi (unhooked). Wszystko za sprawa nowych modyfikacji. Jeżeli chodzi o skoki, nowy FX 2 zapewnia bardzo mocne i szybkie loopy do gładkiego lądowania, dzięki czemu podniebne ewolucje będą bardziej kontrolowane. Poprawiono wysokość oddawanych skoków oraz hang time. Wraz z nowym trendem Freestyle crosover dodano możliwość konfiguracji na 6 linek, przez co latawiec zachowuje się jak rasowe C. Dzięki temu rozwiązaniu żaden miłośnik wakestyle nie powinien narzekać na charakterystykę latawca.

Kiteloopy, freestyle i hangtime – to wszystko idealnie wychodzi na latawcu Cabrinha FX 2022!

Latawiec FX został zaprojektowany tak, aby wypełnić pewną lukę między modelami Chaos oraz Switchblade. Z połączenia właściwości kajta freestyle’owego z freeride’owym crossoverem (FX) udało się stworzyć latawiec, który z jednej strony zapewnia dużo mocy niezbędnej do wysokich lotów, a z drugiej strony jego poszerzony kształt C umożliwia kręcenie szybkich kiteloopów i ich skuteczne lądowanie, właściwie bez większego wysiłku.

Jak przystało na świetny latawiec freestyle’owy, FX daje niezwykłego popa oraz bardzo długi slack (czyli luz na linkach podczas skoków unhooked), co pozwala wykonać nawet te najbardziej skomplikowane passy. Cabrinha FX to także latawiec progresywny, co oznacza, że w miarę rozwoju swoich możliwości rider będzie odkrywał coraz to nowsze właściwości swojego sprzętu. Dzięki temu, że FX łatwo wstaje z wody, szybko opanują go nawet świeżo upieczeni kursanci, czerpiąc maksymalną przyjemność z każdego wyjścia na wodę. Wszystkie wspomniane cechy latawca Cabrinha FX czynią z niego rewelacyjny wybór dla osób z freestyle’owym zacięciem, które szukają latawca jak najbardziej uniwersalnego.

W latawcach Cabrinha zastosowano zupełnie nowy super wytrzymały i ultra lekki materiał NANO RIPSTOP. Nano Ripstop to materiał o gramaturze 55 g / m2 z podwójnym wzmocnieniem włókna w 3 mm kratkach, połączenie z nowo opracowaną powłoką dał nam 2-krotny wzrost wytrzymałości na rozdarcia. Mniejsza, ciaśniejsza ,,kratka” znacząco zwiększa ilość „komórek” w danym panelu.

Wprowadzenie nowego materiału nie tylko znacząco poprawia wytrzymałość i żywotność materiału, ale również bardzo poprawia sztywność powłoki co przekłada się na zwiększenie wydajności latawca. Zmieniono również Dacron na bardziej sztywny, co jeszcze dodatkowo poprawi wytrzymałość szwów.

Mówiąc krotko rezultatem jest dobrze wyważony lekki i sztywny materiał który dłużej utrzymuje swoje właściwości. Największym wyzwaniem było poprawienie wytrzymałości jednocześnie nie sprawiając że materiał stanie się cięższy.

Przy konstrukcji latawca zastosowano najnowszej generacji Dacron o bardzo wysokiej odporności na rozciąganie. Materiał zapewnia trwały i niezmienny profil latawca przez cały czas jego użytkowania.

WŁAŚCIWOŚCI:

– możliwość podpięcia na 6 linek
– przekonstruowane uzdy, specjalnie na potrzeby latawca big air / freestyle
– dwie możliwości ustawienia uzd latawca
– dużo skierowanej do przodu mocy przy kiteloopach
– niesamowite przyspieszenie pionowe
– szybkie i mocne loopy do lądowania
– gładkie oddawanie mocy
– łatwość wstawania z wody
– reaktywne sterowanie dające bezpośrednie czucie latawca na barze
– olbrzymi pop i długi hangtime
– długi slack (luz na linkach) przy skokach unhooked

W KOMPLECIE:
Latawiec
Plecak
Zestaw naprawczy
Instrukcja
Gwarancja 2 lata