Cabrinha Switchblade w nowej odsłonie

Prawdopodobnie w całej historii kitesurfingu żaden latawiec nie odbił się tak ogromnym piętnem na dyscyplinie jak Cabrinha Switchblade. Niezliczona ilość tytułów mistrza świata robi ogromne wrażenie! Jednak prawdziwym wyznacznikiem niesamowitości jest ilość ludzi, których ten latawiec przyciągnął do tego sportu. Wszystko to za sprawa bardzo wywarzonej konstrukcji, która dawała olbrzymia kontrole na wodzie i w powietrzu.

Właściwości Cabrinha Switchblade

Przy projektowaniu nowej wersji najtrudniejszym było niezachwianie tej złotej proporcji. Projektanci skupili się głównie na uździe, przez co latawiec teraz jest zdecydowanie szybszy i bardziej skrętny, przy czym bardziej czuły. Lżejszy i szybszy latawiec to jeszcze lepsza kontrola w powietrzu. Zachowanie 5-cio tubowej konstrukcji, nie zmienia głównych atutów latawca. Legendarny Boost hang time, są takie jak wcześniej.

Cabrinha Switchblade 2022

W całej kolekcji latawców żaden model nie może się równać z Cabrinha Switchblade, jeśli chodzi o hang-time, czyli długość lotu. Pięciotubowa konstrukcja latawca sprawia, że jest niezwykle stabilny w momentach nadwyżki mocy, a także w trakcie skoków. Latawiec Switchblade daje nam opcję zmiany ustawienia linek sterujących na A i B (na tipach). To bardzo istotnie wpływa na charakter tego kite’a. Dzięki temu każdy może poeksperymentować we własnym zakresie i dobrać ustawienia latawca idealnie pod siebie. Kite ten wstaje z wody tylko nieco gorzej niż Moto, ale wciąż pozostaje na drugim miejscu w kolekcji, jeśli chodzi łatwy ponowny start.

Cabrinha Switchblade

Cabrinha Switchblade 2022

Jest to najpopularniejszy latawiec z całej kolekcji Cabrinha ze względu na swoje najbardziej uniwersalne i poszukiwane przez klientów cechy. Sa to: największy zakres wiatrowy, niesamowity hang time, łatwy start z wody, a także jego przewidywalność i łatwość w sterowaniu. Latawiec Switchblade 2022 posiada niezmiennie pięć komór poprzecznych, dzięki którym jest niezwykle stabilny. Niezależnie od warunków wiatrowych oraz kąta natarcia latawca względem wiatru. Użytkownicy tego latawca najbardziej chwalą sobie fakt, że niezależnie od położenia w oknie wiatrowym kite generuje stałą i przewidywalną moc. Switchblade 2022 z pewnością będzie jeszcze długo w ścisłej czołówce najchętniej kupowanych latawców na świecie. Zwłaszcza wśród riderów szukających latawca Freeride / Crossover o najwyższych osiągach i najtrwalszym wykonaniu.

Cabrinha Switchblade 2022

Materiały w latawcach Cabrinha

W 2020 roku w latawcach Cabrinha zastosowano zupełnie nowy super wytrzymały i ultra lekki materiał NANO RIPSTOP. Nano Ripstop to materiał o gramaturze 55 g / m2 z podwójnym wzmocnieniem włókna w 3 mm kratkach. Połączenie z nowo opracowaną powłoką dał nam 2-krotny wzrost wytrzymałości na rozdarcia. Mniejsza, ciaśniejsza ,,kratka” znacząco zwiększa ilość „komórek” w danym panelu.

Wprowadzenie nowego materiału, znacząco poprawia wytrzymałość i żywotność materiału bardzo poprawia sztywność powłoki. To przekłada się na zwiększenie wydajności latawca. Zmieniono Dacron na bardziej sztywny, co dodatkowo poprawi wytrzymałość szwów.

Mówiąc krótko rezultatem jest dobrze wyważony lekki i sztywny materiał, który dłużej utrzymuje swoje właściwości. Największym wyzwaniem było poprawienie wytrzymałości jednocześnie nie sprawiając, że materiał jest cięższy.

Ulepszona konstrukcja latawców Cabrinha dzięki technologii Pure Profile Panels. Odpowiednio umiejscowione, specjalne panele umożliwiają lepszą kontrolę nad aerodynamiką latawca.

Cabrinha Switchblade 2022

WŁAŚCIWOŚCI:

  • Przeprojektowana, ulepszona uzda
  • Nowe porcelanowe przelotki
  • Pięciotubowa konstrukcja i hybrydowy kształt
  • Największy zakres wiatrowy w całej kolekcji
  • Świetny ciąg w górę – Hang Time
  • Stała, przewidywalna moc
  • Bardzo dobry w pływaniu na wiatr
  • Łatwe startowanie z wody

ROZMIARY:
5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 oraz 14 m

W KOMPLECIE:
Latawiec
Plecak
Zestaw naprawczy
Instrukcja
Gwarancja 2 lata

KUP TUTAJ: https://cabrinha.pl/sklepy-cabrinha-kites-w-polsce/

Czytaj więcej: https://24surf.pl/pl/p/Cabrinha-Switchblade-02/3611