Historia Cabrinha w pigułce

Marka Cabrinha to jedna z pierwszych firm na rynku kitesurfingowym, założona na Hawajach pod koniec lat 90tych przez Pete Cabrinha. W roku 2000 poprzez połączenie z legendarną firmą Neil Pryde produkującą żagle do jachtów oraz sprzęt do windsurfingu Cabrinha urosła mocno w siłę i miała dostęp do ogromnej linii produkcyjnej.

Latawce, bary i deski Cabrinha od początku były nowatorskimi produktami, produkowanymi z najlepszych materiałów, przy czym często posiadały nowatorskie rozwiązania, jak: PowerLock, Recon, pierwszy latawiec typu „Bow”, One Pump – Sprint, Fireball, Modular. Na swoim Home Spocie – wyspie Maui na Hawajach Cabrinha Kites posiada główne centrum testowe – Designers Team, to w tym miejscu projektuje się prototypy, sprawdza, testuje nowe, często innowacyjne pomysły.


Dystrybucja latawców Cabrinha prowadzona jest w ponad 70 krajach, a sklepy i szkoły znajdujące się tylko w USA sięgają setek liczb. W Polsce od samego początku jest jeden przedstawiciel – firma 24Surf, którą prowadzą Łukasz i Jacek Końscy (kiedyś Board Sport do spółki z Dariuszem Królem).
Po 20latach istnienia firmy Cabrinha zmienił się właściciel, Neil Pryde sprzedał cały brand Amerykańskiej firmie Water Bound Investments, dla której całą dystrybucję i sprzedaż prowadzi Adventure.


Jeśli chcesz kupić sprzęt kite sprawdzonej, topowej marki ze świetną dostępnością akcesoriów i części zamiennych, to sprzęt Cabrinha będzie doskonałym wyborem.